FAQ

Czy istnieje możliwość darmowego przetestowania dowolnego konta Polserwer?
Tak, w przypadku serwerów wirtualnych - konta są automatycznie zakładane na okres testowy siedmiu dni. W przypadku pozostałych usług niestety, nie.

Jak będzie wyglądać adres strony oraz poczty elektronicznej Użytkownika usługi serwera wirtualnego (hosting)?
Domyślnie adres strony www będzie wyglądać następująco: www.Twój_login.polserwer.pl natomiast adres mail: Twój_login@Twój_login.polserwer.pl. Jako Użytkownik masz również możliwość zarejestrowania domeny lub przekierowania już posiadanej domeny, wtedy Twój adres strony będzie wyglądać: www.Twoja_Domena.pl natomiast adres mail: TwojLogin@TwojaDomena.pl

Jak jest dzielona przestrzeń dyskowa w obrębie dowolnego konta Polserwer?
Każdy Użytkownik ma możliwość ustawienia indywidualnie swojego konta. Wszystkie konta Polserwer są elastyczne pod tym względem. Oznacza, to że kupując pewną przestrzeń dyskową każdy jej właściciel może ją dowolnie zagospodarować na usługi mail, www, ftp czy bazy MySQL.

Co się dzieje w momencie przekroczenia transferu na dowolnym koncie Polserwer?
Konto jest automatycznie blokowane. W celu uniknięcia blokady należy na bieżąco monitorować wykorzystany transfer w panelu adminstracyjnym. Dodatkową opłatę, wynikającą z naszej tabeli opłat, należy dokonać zanim nastąpi przekroczenie transferowego limitu.

Czy jest możliwość przejścia na inny pakiet oferowany przez Polserwer?
Tak, gdyż rozumiemy, że nie dając okresu testowego wiele osób chciałoby przetestować nasze usługi na najtańszym oferowanym przez nas koncie. Na początek sugerujemy wykupić dowolne konto (zgodnie z potrzebami) na okres miesiąca, a po tym czasie wydłużyć o dowolny okres zgodnie z naszym cennikiem. W trakcie trwania usługi przejście na inny pakiet w obrębie danego konta wiąże się z wniesieniem nowej opłaty.

Czy są ograniczenia wielkości plików na www?
Nie stosujemy żadnych ograniczeń dla plików.

Czym różnią się między sobą poszczególne konta z oferty Polserwer?
Przede wszystkim konta między sobą różnią się pojemnością oraz transferem. Pozostałe parametry takie jak: ilość domen czy mail'i została dobrana, tak by naszym zdaniem, optymalnie wykorzystać możliwości danego konta.

Co to są konta resellerskie Polserwer Reseller?
Konta resellerskie Polserwer Reseller są to konta, do których można odsprzedawać prawa do części lub całości tego konta osobom trzecim. Każdy Klient Reseller ma możliwość tworzenia panelu WWW (cPanel) dla każdego ze swoich klientów.

Czym różnią się konta Serwerów Wirtualnych od kont resellerskich?
Konta Serwerów Wirtualnych i konta resellerskie różnią się między sobą tym, że na tych drugich można odsprzedawać prawa do części lub całości tego konta osobom trzecim, czego nie można robić na kontach Serwerów Wirtualnych. Dodatkowo na kontach resellerskich można tworzyć dodatkowe panele WWW (Cpanel).

Z jakiego oprogramowania korzystają serwery?
Dbając o najwyższą jakość naszych usług na serwerach instalujemy najnowsze wersje oprogramowania.

Czy można wykupić niestandardowe konta na serwerach Polserwer?
Tak, oczywiście jednak konto takie musi przewyższać parametrami konto MAX. Nie tworzymy kont pośrednich. Przy ustalaniu cen za takie konta głównymi kryteriami, którymi się kierujemy to:
- zamówiony transfer,
- pojemność konta www.

Czy klienci mogą liczyć na pomoc administratorów Polserwer?
Tak, oczywiście. Odpowiadamy na wszelkie pytania na bieżąco poprzez system pomocy technicznej dostępny w Panelu Klienta stworzony specjalnie z myślą o naszych Klientach. Natomiast wszystkich zainteresowanych naszą ofertą prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny dostępny w dziale kontakt.

Czy i jak można przenieść swoją domenę na serwery Polserwer?
Tak, oczywiście. Po aktywacji konta na serwerach należy swoją domenę zaparkować w cPpanelu (opcja parkowanie domen), a następnie należy podać podmiotowi odpowiedzialnemu za utrzymanie tej domeny nowe serwery nazw, które zostaną wysłane w mailu aktywacyjnym.

Jakie są formy płatności za usługi i kiedy jest uruchamiane dane konto?
W chwili obecnej dostępne są następujące formy odpłatności: tradycyjny przelew bankowy oraz płatności online przelewy24.pl.
W przypadku przelewów pocztowych konto uruchamiane jest w przeciągu 24h od momentu wpłynięcia należności na nasze konto bankowe. W przypadku korzystania z płatności online czas aktywacji to maksymalnie kilka godzin.

Jakie informacje należy podać na przelewie bankowym lub pocztowym?
Przede wszystkim należy podać poprawny numer konta oraz adres siedziby firmy Grupy Polserwer, które dostępne są w dziale kontakt. Dodatkowo na przelewach prosimy podać numer faktury proforma którą chcemy opłacić.

Czy można przyspieszyć aktywację konta?
Tak, pod warunkiem, że dostaniemy potwierdzenie przelewu. To już nam wystaczy by rozpocząć procedurę aktywującą Twoje konto. Potwierdzenie przelewu traktujemy na równi z wpłynięciem stosownej kwoty na nasze konto bankowe.
Przesyłając nam plik z potwierdzeniem dokonania wpłaty, prosimy w jego nazwie podać swój login lub numer faktury proforma której wpłata dotyczy.

Kiedy należy dokonać opłaty za kolejny okres abonamentowy?
Wszelkie opłaty należy bezwzględnie uregulować przed początkiem kolejnego okresu rozliczeniowego. W przypadku braku nowej opłaty do końca obecnego okresu rozliczeniowego konto zostanie automatycznie zablokowane. Wysyłane są trzy przypomnienia o kończących się usługach, pierwsze już miesiąc przed ukończeniem okresu rozliczeniowego usługi. Grupa Polserwer nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności w przypadku opóźnień przelewów na nasze konto bankowe. Przedłużenie DOMEN jest możliwe tylko przed upływem jej ważności, później domena wygasa i może być przejęta przez kogoś innego.

Czy Grupa Polserwer wystawia faktury VAT za usługi?
Tak, zgodnie z regulaminem wystawia faktury VAT jedynie na wyraźne życzenie Klienta. Po aktywowaniu konta prosimy zalogować się w panelu klienta i uzupełnić swoje dane o "nazwę firmy" oraz numer "NIP". Jeśli te dane podane są w danych klienta FV zostanie wysłana w tym samym miesiącu w którym nastąpiła zapłata za fakturę pro-forma.

Dodaj do ulubionych  Dodaj do ulubionych    Drukuj  Drukuj

Czy ta informacja była pomocna?


Powered by WHMCompleteSolution

Język: